
Placepoint + Infotorg: Kredittscore direkte i fagsystemet
Gjennom et nytt partnerskap mellom Placepoint og Infotorg får nå alle Placepoints eiendomskunder mulighet for tilgang til Infotorg Kreditt, markedets mest presise kredittscoremodell – integrert direkte i Placepoint Maps.
Med ett klikk kan brukere gjøre tryggere vurderinger av leietakere, eiere og bedrifter, uten å forlate arbeidsflaten de allerede jobber i.
Hvorfor betyr dette noe for virksomhetene?
Mange virksomheter i eiendomsmarkedet opplever økende behov for presis risikovurdering. Den nye integrasjonen gjør dette enklere enn noen gang:
- Kredittsjekk direkte i fagsystemet, her Placepoint Maps – ingen manuelle oppslag
- Markedets mest presise scoremodell (ROC over 90)
- Flere godkjente leieforhold – uten økt risiko
- Konkurransedyktige priser og enkel aktivering
- Data tilgjengelig i portal, og mulig API-integrasjon samt Governance-løsning
Etterspurt av kundene – levert i fellesskap
Flere Placepointkunder har ønsket kredittinformasjon i Maps i flere år. Nå er løsningen på plass, og interessen er høy. Pågående kampanje har allerede gitt flere nye kunder.
“Den nye kredittscoremodellen sikrer virksomhetene flere gode leieforhold uten å øke risiko. Det er en god nyhet for kundene.”
– Peder Sunde, CEO i Placepoint
“Partnerskapet åpner for nye muligheter – både for felles tjenester og for tettere samarbeid i Data Nest-økosystemet.”
– Lisbeth Normann Larsen, Head of Product, Data Services
Mer verdi for Infotorgkunder
For virksomheter som allerede bruker Infotorg, men ikke har tatt i bruk kredittjenesten, viser integrasjonen hvor lett det er å komme i gang – og hvilken effekt en moderne scoremodell kan gi i praksis.
Test enklere kundeutvalg, vask porteføljen eller se hvordan scoremodellen kan forbedre treffsikkerheten i risikovurderingene.
Skap mer verdi i ditt eget fagsystem
Placepointsamarbeidet viser hvor kraftfullt det er når kredittdata blir en naturlig del av arbeidsflyten.
Infotorg tilbyr samme integrasjonsmulighet til andre partnere som ønsker å øke verdien av egne løsninger, tilby bedre beslutningsstøtte, differensiere seg i markedet med et mer komplett datagrunnlag.
Vil du vite mer?
- Test kredittscoren på Infotorg
- Aktiver løsningen i Placepoint Maps
- Eller snakk med oss om partnermuligheter
Ta kontakt med vår ekspert Product Manager Anngrim Hauge Olsvik, eller vårt CSO team på onlineservice@tietoevry.com. Vi hjelper deg å komme i gang.
Fullverdige kredittopplysninger
En kredittvurdering gir deg full oversikt over kundens kredittverdighet og betalingsevne. Ved å avdekke risiko kan du unngå store kredittap, og samtidig si ja til flere sunne kunder. Med vår kredittvurdering får du enkelt oversikt over hvorvidt kunden er kredittverdig, og om de vil være i stand til å betale.
Les mer og bestill